ciumacenco

Radu Banciu îl atacă pe Mircea Badea: "Nenorocitule, te-au cules unii de pe stradă!"

De Iulian Grosu pe 2 feb 2012, 23:57
Radu Banciu (dreapta, evident) l-a atacat din nou dur pe Mircea Badea
Radu Banciu (dreapta, evident) l-a atacat din nou dur pe Mircea Badea
Radu Banciu l-a atacat dur în această seară pe Mircea Badea, în cadrul emisiunii pe care el o realizează la B1TV. Conflictul dintre Radu Banciu și concurentul său, Mircea Badea (ambii au emisiuni care încep la ora 23.00), nu este unul nou. Banciu l-a mai luat peste picior pe Badea, afirmînd că "nu femeia mea a apărut în țîțele în ziare", referindu-se la cîteva poze în care iubita lui Badea, Carmen Brumă, făcea topless. În replică, Mircea Badea l-a făcut "maro" pe Radu Banciu, acuzîndu-l că lucrează la o televiziune băsistă (B1TV), "care îl pupă în cur pe Băsescu".
La emisiunea din această seară (joi, 2 februarie 2012), Radu Banciu l-a atacat din nou pe Mircea Badea. "Bă, nenorocitule, habar nu ai de nimic! Știi doar să te strîmbi la televizor... Stai liniștit că nu ai inventat tu nimic nou, nu ești vreun special. Formatul ăla de emisiune cu care te lauzi tu (În gura presei - n.a.) l-au conceput exact băieții care lucrează acum cu mine la emisiune, care te-au cules de pe stradă cînd nu te angaja nimeni și ți-au dat un serviciu. Ai avut noroc în viață că ăia de la Antena 3 au avut o brumă de bani de unde să te plătească și ai strîns și tu ceva acolo. Te aștept oricînd la mine în emisiune, dacă ai curaj să vii, să te vedem ce știi în materie de cultură generală, orice… să nu mai vorbești aiurea. Și apropo, m-am uitat pe audiențele de la emisiuni (Lumea lui Banciu, de la B1TV, și În gura presei, de pe Antena 3 - n.a.), iar după șapte luni eram deja peste tine. Așa că ciocul mic, da?… Spune mai bine pe la ce uși ai bătut tu, care ai numai eșecuri în televiziune, ca să ajungi să faci din nou o emisiune, și interesează-te la ce uși am bătut eu. O să afli de la cei care mă cunosc, pe unde am lucrat, că nu am astfel de obiceiuri să mă milogesc…", a spus Radu Banciu în emisiunea lui de la B1TV.


Textul acesta a fost scris, gindit si conceput ca un pamflet. In consecinta va rugam sa-l consumati ca atare!

Credem ca ai mai fi interesat si de:

12 Comentarii »

Ziarul Antidotul nu-si asuma responsabilitatea juridica pentru parerile exprimate in rubrica intitulata "Comentarii".

Ascunde Comentariu  Mu e Baniciu a spus:
2012-02-03 09:27:01
Ascunde Comentariu  Costica a spus:
2012-02-03 23:07:03
Badea e un limbric ce urla cu ochii in buzunar. Daca stapanu-su ii zice "So pe el", sare imediat. Asta nu e carcater . Toti aia care mor dupa el sa se gandesca ce-or sa faca dupa ce-o muri Felixache...Si va mai minunati ca suntem pe ultimul loc in Europa...da' cum vrea unu sa schimbe ceva , aia care au distrus tara, cu banii luati, pun javrele sa latre !
Ascunde Comentariu  Oliver a spus:
2012-02-11 21:56:29
astea sunt vorbele lui Banciu asai? E talentat omul, e bun, al tine in degetul mic pe Badea la cultura si la comentarii inteligente.
Ascunde Comentariu  labe unuteve a spus:
2012-02-03 09:42:20
Noroc de Grosu ca mai au LaBe UnuTeVe rating 1 (1 spectator) si are sa ne spuna si noua la ce nivel ineptial a ajuns inertia vorbitorului in gol, pretiosul Banciu cel cu limba lunga si gura punga...
Ascunde Comentariu  pupadosulubanciu a spus:
2012-02-03 13:23:18
BANCIU E SINGURUL OM DE PRESA DIN ROMANIA CARE NU SA FERESTE SA SPUNA LUCRURILOR PE NUME. CN E MIRCEA BADEA AAA ALA CARE IL POOPA IN CUR PE VOICULESCU DE VREO 7 ANI. OM CU O CULTURA GENERALA CA A LUI RADU BANCIU FOARTE RAR SNT IN ROMANICA. BADEA E CAM DEPASIT ASA CA LASATI-VA DE MAIMUTARELI IEFTINE.
Ascunde Comentariu  Oliver a spus:
2012-02-11 22:02:32
asa e, Banciu are consistenta in ce spune, poate sa spuna o gramada de chestii interesante si inteligente. Ai da clasa la Badea.


Ascunde Comentariu  O.M. a spus:
2012-02-04 13:48:01
Mare mai e gradina domnului. ma intreb pe cn mai injura badea dp ce base nu o sa mai fie presedinte??? Banciu e echidistant fata de situatia politica din romania el vb mai mult despre sport sau despre parasute si are un farmec aparte care ma face sa.l urmaresc plus ca e si un om destul de cultivat. forzza o.m.
Ascunde Comentariu  mu e badea a spus:
2012-02-04 13:53:17
stii ce ar facea banciu daca ar avea un dinte in cwr? lar musca pe mircica de nas.
Ascunde Comentariu  Alina a spus:
2012-03-21 08:00:46
ba cretinilor , badea l-a atacat primul pe banciu deoarece banciu ii fura mult din punctele de rating , si la emisiunea lui banciu , totul este mult mai bine spus . banciu vorbeste despre absolut orice scrie prin ziare

badea vorbeste doar despre basescu si ce face basescu pt ca asa ii ordona sefii , asa ca nu il mai lingeti in cur pe badea
ca daca banciu era un prost , badea nici macar nu se uita la el . nu se chinuia sa il injure
Nume:
E-mail: (nu se face public)
Comentariu:
Adauga
Sondaj

Cine va cîștiga alegerile pentru Primăria Galați?

Voteaza acum
hai la drum
ginecoaid
Anunturi antidotul.ro
Adauga anuntul tau