În urma articolului apărut ieri în antidotul.ro, PS Casian a dat-o-n haules-baules

De Iulian Grosu pe 10 oct 2008, 01:00
PS nea Costică dovedeşte că nu se pricepe doar să scrie la Securitate, ci să şi citească. Bancuri cu preoţi pedofili.
PS nea Costică dovedeşte că nu se pricepe doar să scrie la Securitate, ci să şi citească. Bancuri cu preoţi pedofili.
Promit să scriu un articol consistent despre Nemernicia Sa PS Casian, cu care, mai mult ca sigur, nu am să mă întîlnesc în Rai. Pînă atunci, însă, cînd se va rupe cerul în două (am glumit!), am să vă povestesc ce s-a întîmplat, ieri, la şedinţa Biroului Judeţean pentru Romi din Galaţi, la care a fost invitat să participe şi Costică Crăciun de la Buzău, adică PS Casian, după cum îi este numele de scenă de la Catedrală.
La şedinţă s-a întîmplat un mare nimic. Nişte oameni s-au întîlnit cu alţi oameni, e drept, niţel mai bronzaţi, au discutat mult, prost şi fără rost, după care au plecat la fel cum au venit. Care în cîrciumă, care la cordeală, pardon, ciordeală, care la produs. Oficial, s-a discutat pe marginea condiţiei romilor, a integrării lor sociale în noua orînduire europeană, despre bla, bla şi bla. Neoficial, s-a frecat mangalu' la timpul prezent.
Singura chestiune notabilă de la acest eveniment a fost absenţa episcopului Casian. Invitat în mod expres de Prefectul Gabriel Panaitescu, după cum am scris şi ieri aici, pe antidotul.ro, PS Casian şi-a băgat picioarelele, pe ţigăneşte, în ea de întîlnire. Nu am date despre motivul absenţei bărbosului de la Catedrală, dar pot face cîteva presupuneri. Dis de dimineaţă, Casian a pus un ţîrcovnic să-i recite articolul din antidotul.ro, iar cînd a realizat ce auditoriu va avea, s-a dat la fund, ca să zic aşa. Sînt sigur că PS Casian are un alibi beton pentru că nu a onorat invitaţia, căci la cîte agape se comit în hrubele de la Catedrală, zău că îi este greu să ajungă şi pînă în pat, darămite la un jaf de întîlnire cu reprezentanţii ţîganilor, zîşi şî romi, mai nou!

Textul acesta a fost scris, gindit si conceput ca un pamflet. In consecinta va rugam sa-l consumati ca atare!

Categorii: Din Galaţi
Credem ca ai mai fi interesat si de:

3 Comentarii »

Ziarul Antidotul nu-si asuma responsabilitatea juridica pentru parerile exprimate in rubrica intitulata "Comentarii".

Ascunde Comentariu  pinguinu a spus:
2008-10-10 10:19:27
Avem niste politicieni de doi lei daca au acceptat inventia lui Soros tzigan=rrom. De ce nu s-a ales o alta denumire care sa nu se confunde cu roman? Nu puteau sa le zica indieni?
Ascunde Comentariu  jik a spus:
2008-10-10 10:39:14
da ma importantule , sigur din cauza ta nu a fost acolo . "preamaritule" , nu prea iti vezi lungul nasului !
Ascunde Comentariu  SAPYOL a spus:
2008-10-10 18:26:08
Nu ti-am vazut moaca pe la Prefectura.Pe linga faptul ca esti mincinos ordinar de cum deschizi gura ,poti fi oare si laudaros" Cine-l primeste pe jegul asta in Prefectura?Mai ales ca ti=am spus ca tiganii ti-au pus gind rau.>>>>>ATENTIE>>>NARODULE>>>BETIVAN>>>>
Nume:
E-mail: (nu se face public)
Comentariu:
Adauga
Sondaj

Cum arată noul site?

Voteaza acum
Anunturi antidotul.ro
Adauga anuntul tau