ciumacenco

Ce noroc! Primăria îi informează wireless pe gălăţeni

De Răzvan Postolache pe 20 ian 2010, 01:06
Cîte puncte de dezinformare or fi în Primăria Galaţi?
Cîte puncte de dezinformare or fi în Primăria Galaţi?
Aşa arată un colţ din Primăria Galaţi!
Obiectul misterios nu e un cîntar defect, aşa cum credeau mai toţi pensionarii care veneau de plăcere în audienţă la primarul Dumitru Nicolae. Mă rog, asta în vremurile în care Nicolae mai putea să vină la serviciu şi să ţină audienţe. Nu e nici cuier, ci ar fi trebuit să fie un aşa zis punct de informare.
Momentan, info point-ul este scos din priză şi lăsat de izbelişte, probabil aşa ca să dea un aer mai hi tech. Enervant e că aşa par să fie şi mai toţi angajaţii lui Nicolae. Cu toţii arată de parcă le-a dat cineva un shut down înainte de a veni la muncă.
Piesa de mobilier din holul Primăriei spune multe despre felul în care bugetarii de acolo înţeleg să comunice şi să-i informeze pe gălăţeni.
De altfel, Primăria Galaţi arată la fel ca primarul, dacă nu chiar mai rău. Clădirea tremură din toate fundaţiile, de parcă ar fi fost scoasă la pensie acum cîteva decenii.





Textul acesta a fost scris, gindit si conceput ca un pamflet. In consecinta va rugam sa-l consumati ca atare!

Categorii: Din Galaţi
Credem ca ai mai fi interesat si de:

3 Comentarii »

Ziarul Antidotul nu-si asuma responsabilitatea juridica pentru parerile exprimate in rubrica intitulata "Comentarii".

Ascunde Comentariu  x a spus:
2010-01-20 01:54:19
DAAAAAAAAAAA!
ASTFEL de articole vrem, domnule Postolache.
"Sageti" catre orice pe bani publici, care nu merge bine.
Reveniri grabnice cind problemele nu sint reparate urgent.
Repetari pina cind vinovatii intra in pamint, de rusine.
Daca n-au rusine, atunci sa intre FIZIC.
Ascunde Comentariu  alex a spus:
2010-01-20 14:07:38
De taxa pentru javre in 2010 ati auzit? 50 lei pt. firme 25 lei de pers. fizica...cica taxa de ecarisaj,....macar de s-ar face ceva cu banii astia, dau si mai mult numai sa nu mai vad javre agresive peste tot. Unele javre traiesc chiar in holul institutiilor, de exemplu in hol la ITM e un caine ce-i drept nu agresiv, dar...la fiecare scara de bloc trebuie sa fie cite-o baba miloasa care stringe caini sau pisici. Auziti, iubitorilor de animale, luati-i in casa si stringeti-le rahatul cind ii scoateti la plimbare. M-am saturat si de rahatii de pe strada.
Ascunde Comentariu  galatean sufocat de taxe a spus:
2010-01-20 21:46:37
iar daca noi o platim si pe asta suntem niste oi duse unde vor de smecherii care se infrupta din banul public.Ia sa vedem colo un protest,o campanie in mass-media,ca nu mai vrem alte biruri si sa vedem este taxa asta in toate orasele sau numai in galatiul asta mucegait ca si primarul lui.
Nume:
E-mail: (nu se face public)
Comentariu:
Adauga
Sondaj

Cine va cîștiga alegerile pentru Primăria Galați?

Voteaza acum
hai la drum
ginecoaid
Anunturi antidotul.ro
Adauga anuntul tau