"Traiane, să-mi bag pula, dacă te iei de Dinu te fac!"

De Iulian Grosu pe 17 nov 2009, 00:05
Deontologu' Bogdan Chirieac, exprimîndu-se academic
Deontologu' Bogdan Chirieac, exprimîndu-se academic
Într-o ţară plini de turnători şi securişti, care altă treabă nu au în afară să asculte telefoanele oamenilor, e normal ca toată lumea să înregistreze pe toată lumea. Nu mai poţi să zici un căcat, căci imediat te trezeşti pe youtube sau pe trilulilu, în timp ce te faci de căcat.
Deontologul Bogdan Chireac, ăla care acum cîţiva ani poza în ziaristul sobru, aplecat către temele serioase ale societăţii, ca realizator al emisiunii "Pro Vest" de la ProTV, înjură ca un ultras pe stadion, în cadrul unei discuţii purtate cu şeful Agenţiei Naţionale de Integritate (ANI), Cătălin Macovei. Ştiţi deja scandalul cu şantajul pe care jurnalistul Sorin Roşca Stănescu l-ar fi fi făcut asupra lui Macovei, pentru ca acesta să-i livreze informaţii despre conturile din străinătate deţinute de miniştri ca Videanu sau Berceanu.
Ascultîndu-l pe Bogdan Chireac aflăm chestii haioase, cum ar fi faptul că a fost părăsit de amantă. Dar aflăm şi lucruri serioase. În primul rînd ni se spune cum anume a reacţionat Roşca Stănescu în momentul în care Traian Băsescu, citez, "a vrut să-l fută pe Patriciu". Neştiind că este înregistrat, Chireac povesteşte cum a pus Roşca mîna pe telefon şi l-a sunat pe Băsescu, pentru a-l atenţiona că va avea probleme dacă se va lua de viaţa lui Patriciu.
Apoi Chirieac povesteşte cu vorbele lui cum Geoană a furat banii de campanie şi i-a dus la soacră-sa, iată un mic fragment: "O să spui, bine, de ce anti-Geoană? De ce? Geoană ştie că n-are nici o şansă, şi atunci toţi banii pe care i-a strîns, şi a strîns cîteva zeci de milioane, îi duce la soacră-sa. N-ai văzut aşa ceva! Bătrîne, n-a plătit nicăieri pe nimeni!”.
Audiţie plăcută!






Textul acesta a fost scris, gindit si conceput ca un pamflet. In consecinta va rugam sa-l consumati ca atare!

Categorii: Din Galaţi
Credem ca ai mai fi interesat si de:

4 Comentarii »

Ziarul Antidotul nu-si asuma responsabilitatea juridica pentru parerile exprimate in rubrica intitulata "Comentarii".

Ascunde Comentariu  yo a spus:
2009-11-17 07:38:35
"Într-o ţară plini de turnători şi securişti, care altă treabă nu au"
moldovean analfabet.... ))
Ascunde Comentariu  mama a spus:
2009-11-17 11:49:52
yo > joc de glezne ostenitule daca n-ai nimic de spus. Te vezi vre-un european sarsane
Ascunde Comentariu  bio a spus:
2009-11-17 12:06:50
Bai , poate scapam si de scursurile impertinente si cretine pesediste de aici si de ori unde de aiurea....
Doamne ajuta......ca altfel vand astia galatiul bucata cu bucata, cu noi pe post de sclavi....cum au vandut si pe nenorocitii aia din combinat.
Ascunde Comentariu  Vox Publica a spus:
2009-11-17 19:23:55
Cel putin o suta de politicieni au donat anul trecut partidelor din care fac parte sume de bani mai mari decat veniturile lor. Senatori, deputati, presedinti de consilii judetene, prefecti, subprefecti, consilieri de ministri, sefi de deconcentrate, consilieri locali sau judeteni.
Exemplu:

Florin Costin Paslaru – deputat PSD.
Venituri – 79.464 lei
Donatii – 117.500 lei
Diferenta nejustificata – 47.036 lei. Astia or fi o parte din banii de impozite si asigurari sociale ale salariatilor neplatite statului. Mare jigodie si scursura umana tziganu asta borat.
Nume:
E-mail: (nu se face public)
Comentariu:
Adauga
Sondaj

Cum arată noul site?

Voteaza acum
ISJ
Anunturi antidotul.ro
Adauga anuntul tau