Culmea ruşinii

De Iulian Grosu pe 18 oct 2009, 16:22
Simbol tîrît în fecale
Simbol tîrît în fecale
În 9 etape, Gloria Bistriţa nu reuşise să bată pe nimeni în Liga I. Băieţii lu' Jean Pădureanu erau boschetarii campionatului. Deja se gîndeau că vor retrograda fără să aibă şi ei măcar o victorie, căci cine naiba putea să fie atît de slab pregătit încît să ia bătaie de la Gloria Bistriţa? Noroc cu Oţelul Galaţi, care acum juma de oră s-a făcut de rîs la Bistriţa, luînd-o pe cocoaşă cu 2-1. Înfrîngerea este cu atît mai memorabilă dacă ţinem cont de faptul că gălăţenii au condus la pauză cu 1-0. Adică, marele antrenor de popice Dorinel Munteanu nu a fost în stare să-şi educe jucătorii să păstreze avantajul luat după primul mitan, cum ar zice Ovidiu Ioaniţoaia.
Şi se mai oftică Marius Stan că belgiano-indienii de la ArcelorMittal Galaţi nu vor să dea mai multe milioane de euro la Oţelul. Păi, Marius Stan şi competentul Dorinel Munteanu, dimpreună cu desculţii de fotbalişti care cică formează o echipă, ar trebui să vină ei cu bani de-acasă pentru că li se permite să reprezinte şi să poarte însemnele oficiale ale Oţelului!

Textul acesta a fost scris, gindit si conceput ca un pamflet. In consecinta va rugam sa-l consumati ca atare!

Categorii: Sportu' sedentar
Credem ca ai mai fi interesat si de:

2 Comentarii »

Ziarul Antidotul nu-si asuma responsabilitatea juridica pentru parerile exprimate in rubrica intitulata "Comentarii".

Ascunde Comentariu  ddd a spus:
2009-10-18 16:35:28
scurt si la obiect.munteanu face ce poate cum poate, problema lui dar vina este a actionarilor de cacat pentru ca au imprimat modalitatea de ,,las ca merge'' si nu numai
Ce mai spune boul de marius stan si cu lingaul de danut lungu ?
Nume:
E-mail: (nu se face public)
Comentariu:
Adauga
Sondaj

Cum arată noul site?

Voteaza acum
ISJ
Anunturi antidotul.ro
Adauga anuntul tau